Tymczasowo wyłączamy darmowe zwroty dla zamówień złożonych od dnia 03.02.2021 od godz. 18:00. Przepraszamy

Akcesoria

Filtruj Pokazuje 1 - 16 z 25 wyników
Producent
Zapachy
Zakres ceny
Filtruj

Wyświetlanie 1–16 z 25 wyników

W bogatym asortymencie akcesoriów do palenia świec zapachowych można znaleźć przedmioty, które ułatwiają palenie świec jak na przykład nakładki na świece, ale również te, które wpływają na ich efekt dekoracyjny, jak kominki do wosków zapachowych, latarenki, podkładki czy osłonki na świece.

Przedmiotem niezbędnym do prawidłowego palenia świec średnich i dużych o jednym knocie jest nakładka na świece. Zapewniają one utrzymanie równomiernej temperatury wosku. Nakładki na świece, inaczej zwane ilumami, chronią również płomień przed podmuchami z zewnątrz. Zapobiegają niepożądanemu osadzaniu się wosku na ściankach świecy oraz tunelowaniu się wosku wokół knota. Umożliwiają prawidłowe palenie świec w szklanych słoikach oraz wytworzenie tak zwanego „basenu” – jednolicie wytopionej warstwy wosku. Dzięki nakładce na świece nasza ulubiona świeca nie kopci się podczas palenia. Nakładki na świece wykonane są z metalu wykończonego najczęściej efektem złota, srebra czy miedzi.

Kolejnym praktycznym przedmiotem, który warto mieć, jest gasidło do świec, służące do ich gaszenia. Tradycyjne „zdmuchnięcie świecy” może skończyć się przedostaniem się wypalonych części knota do wosku, co może skutkować pogorszeniem jego jakości i zapachu. Po wypaleniu świecy możemy też knot skrócić używając do tego nożyczek do knotów.

Aby palenie świec w pełni nas cieszyło, możemy zaopatrzyć się w szereg akcesoriów dekoracyjnych. Przykładem są latarenki, kominki tradycyjne czy kominki elektryczne, podkładki pod świece, klosze do świec czy osłonki na świece występujące w dużej ilości kształtów i kolorów. Chronią one otoczenie przed nadmiernym ogrzewaniem się świecy, wpływając na bezpieczeństwo jej palenia.