Kominki zapachowe tradycyjne

Tradycyjne kominki zapachowe, znane od wielu lat, wykorzystywane do uwalniania zapachów przy pomocy płomienia świeczki typu Tealight. Dzięki tej prostej i nieskomplikowanej metodzie, w łatwy sposób, przy pomocy wytwarzanego podczas spalania świeczki ciepła, dochodzi do topienia wosku oraz uwalniania zawartego w nim aromatu. Tradycyjne kominki zapachowe są również wykorzystywane do  uwalniania aromatów z olejków eterycznych – naturalnych, pozyskiwanych w stu procentach z roślin jak i olejków zapachowych syntetycznych, do wyboru.

Zatem tą prostą metodą, przy pomocy tradycyjnego kominka na świecę,
dowolnie wybranego aromatu, czy w postaci olejku,  czy też wosku zapachowego, umieszczonego na czaszy kominka, nad palącą się w nim świeczką, wprowadzimy wokół naszego otoczenia wspaniały, przyjemny, niepowtarzalny i osobliwy klimat. Klimat zainspirowany własnym pragnieniem i mowa tutaj nie tylko o zapachu jakim będziemy się delektować ale także o odpowiednim doborze kominka, który poza swoją podstawową funkcją, będzie też wspaniałym elementem dekoracyjnym. Odpowiednio dobrany do naszego  pomieszczenia kominek, może w niebywały sposób, nadać jemu unikatowy styl, wystarczy jedynie odrobina fantazji. Do wyboru mamy szeroką gamę kominków w różnej stylistyce, każdy z nich ma swój niepowtarzalny charakter. Wkomponowany w przestrzeń zacisza domowego kominek zapachowy, będzie gustownym dopełnieniem całości. W długie jesienne i zimowe wieczory wprowadzi nas w błogi klimat relaksu i zadumy.

Co należy brać pod uwagę dobierając kominek zapachowy.

Przede wszystkim to, jakiego rodzaju produkt zamierzamy używać do aromatyzowania. Jeżeli decydujemy się na topienie wosków,  to powinien być to kominek nieco większy z wystarczająco dużą miseczką. Natomiast dla olejków mogą być używane kominki mniejsze. Oczywiście ten sam kominek może być wykorzystywany w obu przypadkach, jednak jego pielęgnacja będzie z pewnością nieco uciążliwa. Dlatego też, między innymi, zaleca się raczej stosowanie oddzielnych kominków dla olejków i oddzielnych dla wosków. Następnym kryterium będzie dobór kominka na świecę do powierzchni i charakteru  pomieszczenia w jakim będzie nasz kominek umieszczony. Do wyboru mamy kominki na świecę różnej wielkości,  w różnym stylu i kształcie, dobieramy taki kominek zapachowy, który będzie współgrał z naszym otoczeniem, dodawał mu uroku, podkreślał jego styl i tworzył niepowtarzalną aromatycznie dopełnioną atmosferę. Należy podkreślić, że poza swoją podstawową funkcją czyli aromatyzowaniem pomieszczeń nasz kominek zapachowy, rozświetlony blaskiem płomyka świeczki będzie przyciągał uwagę każdego, podkreślał nasz styl i charakter, dlatego kierujemy się tutaj też własnym wyczuciem, dobierając taki kominek zapachowy, który przede wszystkim będzie nam sprawiał radość. Nie zapominajmy przy tym o względach bezpieczeństwa w użytkowaniu naszych kominków zapachowych oraz ich akcesoriów, które  są najistotniejsze,tak więc umieszczamy je w miejscach niedostępnych dla dzieci. Zarówno olejki jak i sam wosk mogą także przyciągać ich uwagę a ich spożycie może być niebezpieczne. Stosujmy je zatem zgodnie z wymogami producenta, tak aby nasze maluszki były bezpieczne.

Na koniec coś na temat aromaterapii i korzyści z niej płynących, tutaj wspaniale wypadają olejki eteryczne, które znane były już  starożytności i wykorzystywane w celach leczniczych i terapeutycznych po dzień dzisiejszy. Polecam więc zgłębić wiedzę na ten temat i przy pomocy naszych kominków zapachowych robić też coś pożytecznego dla własnego zdrowia. Kominki na świecę to wspaniały wybór na prezent, w zasadzie na każdą okazję, prezent, którym obdarowany będzie na pewno się cieszył każdego wieczoru.

Pokazuje 1–9 z 26 wyników

Powiadom, gdy produkt będzie dostępny Poinformujemy Cię, kiedy produkt pojawi się w magazynie. Po prostu zostaw swój prawidłowy adres e-mail poniżej.
Email Ilość Nie udostępnimy Twojego adresu nikomu innemu.