Tymczasowo wyłączamy darmowe zwroty dla zamówień złożonych od dnia 03.02.2021 od godz. 18:00. Przepraszamy

Podstawki pod świeczki

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Świece są znakomitym sposobem, by nadać wnętrzu ciepła lub zaaranżować w nim romantyczny nastrój. Zapalona świeca tworzy również spokojną i kojącą atmosferę, która pomaga zrelaksować się i wyciszyć umysł, ciało i duszę. W przeszłości świece były używane jako główne źródło światła, ale w dzisiejszych czasach są powszechnie używane ze względu na ich pozytywne i uspokajające właściwości oraz walory dekoracyjne.

Bezpieczne palenie świec

Niezależnie od tego, czy planujmy palić świece, aby uwydatnić i oświetlić swoją przestrzeń, czy też nadać pozytywny klimat swojemu pomieszczeniu, podstawki pod świece są niezbędne z wielu powodów. Świece mogą być niebezpieczne i stwarzać ryzyko pożaru, jeśli zostaną umieszczone bez podstawki pod świece i pozostawione bez opieki. Musimy pamiętać, że nie wszystkie świece znajdują się w szklanych lub metalowych opakowaniach. Świece kolumnowe lub stożkowe pozbawione są zewnętrznej osłonki, która chroni nasze meble przed zabrudzeniami woskiem. Użycie podstawki pod świeczki jest w ich przypadku niezbędne. Jeszcze kilkanaście lat temu powszechnie dostępne były niskiej jakości świece, które podczas palenia brudziły meble, świeczniki i obrusy, kapiącym woskiem, często z domieszką sadzy z knota. Podstawki pod świeczki stanowiły jedyny sposób, by ustrzec się przed niechcianymi plamami. Producenci umieszczają również swoje świece w szklanych słoikach lub metalowych osłonkach, które w czasie palenia ulegają podgrzaniu. Podstawki pod świece zapobiegają uszkodzeniom mebli wynikającym z nadmiernemu ogrzania się świecy. Niezmiernie istotny jest również fakt, by stosować podstawki pod świeczki, które są stworzone do tego celu. Wszelkiego typu talerze, podstawki pod szklanki, plastry drewna nie są odpowiednio wyprofilowane, świeca może się na nich ślizgać lub przewrócić, powodując ryzyko pożaru. Podstawki pod świeczki umożliwiają również łatwe przenoszenie palonej świecy, gdyż dzięki niej, nie musimy chwytać ciepłej świecy, gdy chcemy ją podnieść lub przenieść w inne miejsce.

Podstawki pod świeczki – niezastąpiony akcent dekoracyjny

Kiedy już zgodnie ustalimy, że bezpieczeństwo w czasie palenia świecy jest najważniejsze, możemy przejść do drugiej, przyjemniejszej kwestii, jaką jest wygląd podstawki pod świece. Wszystkie akcesoria dekoracyjne powinny pasować do wystroju wnętrza Twojego domu, aby nadać mu spójny wygląd. Dzięki szerokiej gamie modeli, mamy do dyspozycji wykwintne szklane, kolorowe ceramiczne, fantazyjne metalowe czy naturalne drewniane podstawki pod świeczki. Jednorazowa inwestycja w podstawki pod świece to najlepszy wybór, aby w wyjątkowy sposób uatrakcyjnić przyjęcie lub dodać czarującego akcentu w wystroju pomieszczenia. Użycie drewnianych podstawek idealnie sprawdzi się w rustykalnym czy klasycznym wnętrzu. By natomiast uzyskać nowoczesny wystrój wnętrz, można sięgnąć po nasze szklane podstawki pod świece. Podstawki pod świeczki dostępne są w różne stylach, kształtach, rozmiarach i kolorach, co daje elastyczność, by w wyjątkowy sposób ozdobić stoliki kawowe, stoliki nocne, konsole, kominki lub stoły do jadalni dokładnie tak, jak tego chcemy.

Podstawki pod świece na każdą okazję

Świece dobrze komponują się z wszelkiego rodzaju dekoracjami świątecznymi. Wprowadzają do wnętrza aurę świątecznego ciepła, przytulności i rodzinnej atmosfery. Podstawki pod świece, dobrze wkomponowane w styl wnętrza, zamienią proste świece w luksusowe akcenty dekoracyjne. Sprawdzą się jako ozdoba stołu wigilijnego czy w czasie wielkanocnego śniadania. By jednak chronić stół i obrus koniecznie musimy wykorzystać podstawki pod świece. Po świece sięgamy również w okresie wiosennym i letnim. By rozpromienić wnętrze i nadać świecy lekkiego, morskiego akcentu, na podstawce możemy umieścić sztuczne lub naturalne kwiaty, wysypać piasek lub ułożyć wokół świecy muszelki. Taka dekoracja idealnie sprawdzi się w łazience lub domku nad jeziorem. W okresie jesiennym podstawki pod świece dekorujemy szyszkami, żołędziami, sztucznym mchem z kawałkami igliwia czy pożółkłymi już liśćmi. W zimie podstawki pod świeczki możemy okraszać sztucznym śniegiem, który będzie skrzył się i odbijał promień palonego ognia w świecy. W czasie walentynek czy sentymentalnych wieczorów podstawki pod świece zamienią się romantyczny akcent dzięki potpourri czy cekinowym lub kryształowym serduszkom. Podstawki pod świeczki można wykorzystać również na innych uroczystościach rodzinnych – urodzinach, imieninach, weselach, komuniach, chrzcinach. Będą stanowiły element dekoracyjny na stole i jednocześnie zabezpieczą go przed ciepłem palonej świecy. Świece nadadzą niepowtarzalnego klimatu w czasie romantycznej kolacji, szczególnie wtedy, gdy za oknem zapadnie już zmrok. Niezależnie od tego, czy wybrane przez nas świece są proste, bez ozdób, czy są pokryte brokatem bądź ozdobione są misternymi detalami, podstawki pod świeczki z pewnością podniosą wartość estetyczną świec i nadadzą olśniewający akcent naszym wnętrzom.

Klosze i podstawki pod świeczki

W naszym sklepie znajdziecie też zestawy składające się z klosza do świecy oraz z podstawki pod świece wykonanych z tego samego materiału, często wyrabianego ręcznie. Jest to praktyczny zestaw, który pomaga stworzyć niepowtarzalny nastrój. Oprócz funkcji dekoracyjnej klosze do świec, dzięki swojej specjalnej budowie, potrafią wydłużyć jej żywotność nawet do kilku godzin. Świece w dużych słoikach jeszcze bardziej zyskują na urodzie, gdy stoją na ozdobnej podstawce i gdy są „ubrane” w klosz. Wyglądem przypominają wtedy uroczą, małą lampkę nocną, rozpromieniającą wnętrze swoim blaskiem. Taki zestaw idealnie sprawdzi się w sypialni, pokoju dziecięcym czy salonie, gdzie tak bardzo zależy nam na przytulnym nastroju każdego dnia.