Tymczasowo wyłączamy darmowe zwroty dla zamówień złożonych od dnia 03.02.2021 od godz. 18:00. Przepraszamy

Pałeczki zapachowe

Filtruj Pokazuje pojedynczy wynik
Producent
Zapachy
Zakres ceny
Filtruj

Wyświetlanie jednego wyniku

Pałeczki zapachowe – czym są?

Dyfuzory zapachowe czyli po prostu patyczki z zapachem w ostatnim czasie stały się bardzo popularne i są coraz częściej stosowane do wytworzenia pięknego zapachu w różnego rodzaju wnętrzach. Dzięki prostej budowie i łatwemu zastosowaniu są cenione w branży home fragrance jako łatwe w użyciu i przy tym, bardzo wydajne produkty. W komplecie oprócz patyczków, które najczęściej wykonane są z rattanu otrzymujemy pojemniczek zazwyczaj szklany lub ceramiczny, który z kolei wypełniony jest olejkiem zapachowym. Patyczki dzięki swojej budowie i właściwościom kapilarnym po zanurzeniu ich jednej końcówki w olejku wchłaniają go aż do górnej części. Zapach z nasączonej pałeczki rozprzestrzenia się w powietrzu poprzez parowanie. Produkty te oprócz pięknych zapachów stanowią również ciekawy element wystroju wnętrza. Bardzo często ustawiane są w okolicach drzwi frontowych domu czy mieszkania. Patyczki z zapachem są też zalecane do użycia w pomieszczeniach z ograniczonym dostępem do świeżego powietrza jak w łazience czy toalecie.

Dyfuzory zapachowe – jak prawidłowo używać

Nie ma nic skomplikowanego w prawidłowym używaniu dyfuzorów. W zasadzie wystarczy otworzyć pojemnik z olejkiem zapachowym i zanurzyć w nim patyczki. Natomiast jest kilka rzeczy, które mają wpływ na intensywność uwalniania zapachu. Po pierwsze umiejscowienie. Przy otwartym oknie czy włączonym wentylatorze zapach dużo szybciej rozprzestrzenia się po pomieszczeniu przez co może być intensywniej wyczuwalny w różnych jego częściach. Jednak w tym przypadku jego “żywotność” będzie krótsza. Dyfuzor ustawiony w miejscu, gdzie nie ma dodatkowego ruchu powietrza będzie najlepiej wyczuwalny w jego pobliżu, a sam zapach nieco wolniej będzie się roznosił w całym pomieszczeniu. Aby produkt był jak najdłużej i jak najbardziej wydajny zaleca się obracanie patyczków co około 7 dni. Jeżeli intensywność wydzielanego zapachu będzie zbyt duża, to można zmniejszyć ilość zanurzonych patyczków z zapachem. Każdy producent podaje orientacyjny czas działania dyfuzora, jednak jest on zależny od kilku czynników między innymi powierzchni pomieszczenia, czy wilgotności powietrza.

Pałeczki zapachowe – zalety

Niewątpliwą zaletą pałeczek zapachowych jest brak konieczności używania ognia czy innych źródeł ciepła do uwalniania zapachu, tak jak w przypadku świec czy wosków zapachowych. Można je zatem stosować w zupełnie bezpieczny sposób. Obsługa dyfuzora ogranicza się w zasadzie do obrócenia patyczków jeden raz w tygodniu. Należy przy tym pamiętać, żeby zabezpieczyć podłoże przed ewentualnym zabrudzeniem przez ociekający olejek, gdyż może najzwyczajniej w świecie zostawić ślad. Zalecamy używanie podstawek pod dyfuzory ze szkła lub ceramiki. Patyczki nasączone olejkiem są jednorazowego użytku i nie nadają się do użycia w kolejnych pojemnikach z olejkiem innego zapachu. Olejki zapachowe nie nadają się do spożycia i należy je przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci oraz zwierząt. Jest to również materiał łatwopalny, dlatego nie można używać ich w pobliżu otwartego ognia.