Tymczasowo wyłączamy darmowe zwroty dla zamówień złożonych od dnia 03.02.2021 od godz. 18:00. Przepraszamy

Wosk zapachowy

Filtruj Pokazuje 1 - 16 z 54 wyników
Producent
Zapachy
Zakres ceny
Filtruj

Wyświetlanie 1–16 z 54 wyników

W zasadzie bez niego nie byłoby świec, ani nawet za bardzo co pisać w tym dziale. Na szczęście ktoś je wynalazł. Wosk może być pochodzenia syntetycznego lub naturalnego. Dostępne w naszym sklepie są pochodzenia parafinowego, sojowego, pszczelego a także ich mieszanek. Pod wpływem ciepła dosyć szybko zmienia stan skupienia i wraz z upłynnieniem przestaje być lepki. Już w temperaturze ok 20 stopni Celsjusza staje się urabialny, a więc ogrzewając go w dłoniach zmienia stan skupienia i staje się miękki. Między innymi dzięki temu niektóre mogą być wykorzystywane do masażu. Ciekawą i wręcz odwrotną właściwością wosków jest fakt, że w obniżonych temperaturach staje się kruchy i nieco zmniejsza swoją objętość. Warto ten fakt wykorzystać kiedy chcemy usunąć go z kominka. Po wstępnym zastygnięciu włóż go do zamrażarki a wosk po kilku minutach w zasadzie odpadnie sam!

Różne formy wosków zapachowych

Występują one w kolorze naturalnym (bez dodatku barwników) lub lekko zabarwione od olejków zapachowych w nim zawartych. Można również znaleźć te barwione barwnikami we wszystkich kolorach tęczy. W naszym sklepie posiadamy asortyment następujących marek: Yankee Candle, Goose Creek, Classic Candle, Milkhouse Candle, oraz Domkove. Występują w różnych formach na przykład w postaci kostek, lub krążków. Najczęściej są one pakowane w plastikowych pudełkach, które stanowią jednocześnie ich formę. W skład pojedynczego pudełka plastikowego wchodzi z reguły sześć mniejszych kosteczek. Opakowanie może mieć kształt prostokątny i wówczas pojedyncza kostka ma formę sześcianu. Występują też okrągłe pudełeczka. Wtedy kostki mają przekrój trapezowy. Woski zapachowe występują również w postaci krążków owiniętych w folię. Jeżeli chodzi o gramaturę tych zapachowych przedmiotów to w zależności od producenta znajdziemy różne przykłady, natomiast waga waha się od dziewięciu do około stu pięćdziesięciu gramów. Same opakowania tak jak świece zapachowe w słojach także posiadają etykiety. Najczęściej etykiety odpowiadają tym, które zostały użyte na słoju dla danego zapachu, tylko oczywiście w innych wymiarach. Sama grafika jednak najczęściej jest identyczna jak na słoju.

W jaki sposób używa się wosków zapachowych?

Otóż jest kilka opcji. Najczęściej wkłada się go do miseczki kominka zapachowego tradycyjnego. Pod miseczkę, do wnętrza kominka wkłada się popularny podgrzewacz/tealight bezzapachowy, który podgrzewając od dołu, rozpuszcza go i tym samym uwalnia olejki zapachowe wypełniając pomieszczenie wymarzonym aromatem. Woski zapachowe można również topić bez użycia ognia. Służą do tego kominki zapachowe elektryczne lub wkładając kominek zapachowy tradycyjny z woskiem pod lampę elektryczną. W kominku podgrzewany jest od dołu tak jak przy tealightah, natomiast pod lampą podgrzewany jest od góry. Efekt we wszystkich przypadkach jest ten sam, wosk rozpuszcza się i uwalnia swój zapach. W urządzeniach elektrycznych takich jak kominek czy lampa używane są typowe żarówki halogenowe, które świecąc wydzielają dużo ciepła. Zaletą topienia ich w ten sposób jest większe bezpieczeństwo w związku z brakiem użycia otwartego ognia. Na skutek stopienia się do konsystencji płynnej uwalniają zawarte w sobie olejki zapachowe. Co ważne nie spala się tak jak w przypadku świecy, gdy już wszystkie olejki wyparują staje się bezwonny i aby utrzymać zapach w pomieszczeniu należy wymienić “zużyty” na kolejną porcję “świeżego ”. Istnieje kilka sposobów na usunięcie bezwonnego wosku z miseczki kominka zapachowego. Jednym z nich jest wspomniany wcześniej sposób z włożeniem kominka zapachowego lub jeżeli jest taka możliwość tylko jego miseczki z zastygniętym na parę – paręnaście minut do zamrażarki. Po tym zabiegu wosk zapachowy odskakuje sam od miseczki i łatwo go usunąć. Drugim sposobem jest odsączenie płynnego jeszcze za pomocą ręcznika papierowego. Trzecim sposobem jest krótkotrwałe podgrzanie zastygniętego już, do momentu możliwości wypchnięcia go z miseczki kominka zapachowego. Na pewno należy pamiętać, że nie należy skrobać miseczki kominka, gdyż łatwo można uszkodzić jego strukturę oraz zniszczyć efekt wizualny. Ciekawym trikiem jest także gdy topimy woski zapachowe w foremce silikonowej (takiej na muffinki), którą wkładamy bezpośrednio do miseczki kominka zapachowego. Dzięki temu zabiegowi zastygnięty w prosty i przyjemny sposób usuwa się z elastycznej formy jednocześnie zachowując estetykę samej miseczki. Niektóre (najlepiej te jeszcze z olejkami) można zanim zastygnie użyć do masażu, lub po prostu wetrzeć w dłonie. Jeżeli chcemy użyć ich w ten sposób to należy pamiętać, aby to był wosk z przeznaczeniem do tego – naturalny, sojowy oraz pszczeli.