Tymczasowo wyłączamy darmowe zwroty dla zamówień złożonych od dnia 03.02.2021 od godz. 18:00. Przepraszamy

WoodWick Candles

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Virginia Candle Company, twórca świec Woodwick Candle, rozpoczęła działalność w 1990 roku w swoim, początkowo niewielkim, zakładzie produkcyjnym w Lynchburg w stanie Wirginia w USA. Wszystkie świece WoodWick Candle zawierają wysokiej jakości, przyjazne dla środowiska materiały i składniki. Firma szczyci się wykorzystywaniem organicznych knotów, naturalnego wosku i delikatnych olejków eterycznych. W ciągu 30 lat, pozwoliło to firmie Virginia Candle Company, rozbudować markę Woodwick Candle, do roli światowego potentata świec zapachowych.

Świece z drewnianym knotem Woodwick Candle

Świece WoodWick Candle różnią się kilkoma cechami od znanych nam świec z bawełnianym knotem. Pierwszą i najbardziej charakterystyczną z nich jest krótki, szeroki  drewniany knot. Podczas palenia wydaje on kojący, trzaskający dźwięk podobny do dźwięku palonego drewna w kominku. Dźwięk ten jest szczególnie pożądany przez właścicieli mieszkań, niemogących pozwolić sobie na kominek w swoim wnętrzu. Firma Virginia Candle Company twierdzi na swojej stronie internetowej, że świece Woodwick Candle łączą „kojący dźwięk trzaskającego ognia z doskonałymi zapachami, zapewniając doskonałe wrażenia podczas palenia świec!” Gwarantują również, że produkty Woodwick Candle „odżywiają zmysły i poprawiają wystrój domu”. Drewniane knoty Woodwick Candle podczas palenia ogrzewają wosk równomierniej, co wpływa na lepsze rozprowadzanie zapachu po pomieszczeniu. Knoty drewniane Woodwick Candle podczas palenia wytwarzają krótszy i szerszy płomień, dzięki czemu są też bezpieczniejsze w użyciu. Stwarzają również romantyczny, nastrojowy i ciepły klimat we wnętrzu. Drewniane knoty Woodwick Candle są lepszym wyborem w przypadku szerszych świec, dzięki niemu wosk stapia się równomierniej z każdej strony świecy. Drewno wykorzystywane do świec Woodwick Candle pochodzi z ekologicznych, certyfikowanych upraw. Producenci bawełnianych knotów zanurzają je w różnego typu roztworach chemicznych, mających na celu poprawę ich koloru czy jakości spalania. Świece Woodwick Candle będą, więc, idealnym wyborem dla osób ceniących naturalny i prosty skład palonych przez siebie świec oraz dbających o zdrowie swoje i najbliższych.

Różne kształty świec Woodwick Candle

Najpopularniejszym, flagowym wręcz, produktem marki Woodwick Candle są świece w kształcie klepsydry. Wykorzystano w nich opatentowaną technologię Pluswick® Innovation, by w czasie ich palenia, stworzyć odgłos trzaskającego ognia. Skład wosku stanowi najwyższej jakości mieszanka wosków sojowych i parafinowych. Woodwick Candle „Hourglass” występują w trzech rozmiarach: małym, średnim i dużym. Czas palenia zależy od wybranej przez nas wielkości i wynosi on odpowiednio 20-30 godzin, 55-65 godzin oraz 110-120 godzin. W sklepie Cocolando oferujemy ponad 30 rodzajów świec Woodwick Candle „Hourglass”, jednak najpopularniejsze z nich to zapachy White Honey, Stone Washed Suede, Lavender & Cedar i Black Peppercorn.

Drugim, równie popularnym, kształtem świec marki Woodwick Candle jest szeroka i podłużna elipsa. Posiada ona ozdobne, drewniane wieczko z logo firmy oraz subtelną etykietę, która nadaje świecy luksusowego wyglądu. Największą zaletą świec Woodwick Candle „Elipse” jest wygląd zastosowanych w nich, drewnianych knotów – mają one kilka centymetrów szerokości i naprawdę robią wrażenie! Dzięki nim wosk topi się równomiernie, szybko przepełniając wnętrze wybranym przez nas zapachem. Duże świece Woodwick Candle „Elipse” ważą ponad 450 gramów, zaś czas ich palenia wynosi około 30-40 godzin.

Świece z efektem „ombre”

Woodwick Candle stworzyło serię „Trilogy”, która wizualnie różni się od innych produktów marki. Wykorzystano w niej trzy warstwy wosku o różnych odcieniach, tworzących efekt „ombre”. Każdy z nich, w czasie palenia, wypełnia pomieszczenie swoim aromatem, tworząc w efekcie wyjątkowy i unikalny zapach we wnętrzu. Żadna inna świeca nie zaskoczy nas aż trzema zapachami zaklętymi w jednej świecy. Świece Woodwick Candle „Trilogy” zamknięto w wymienionych wcześniej kształtach – w szklanym opakowaniu w formie klepsydry oraz w dużej podłużnej elipsie. Obie posiadają drewniane wieczko w logo firmy. Czas palenia świecy Woodwick Candle „Trilogy”, w zależności od kształtu i wielkości, wynosi 30-40 godzin lub 110-120 godzin. Nuty zapachowe można podzielić na: „drewno-ziemia”, „cukier-przyprawy”, „plaża-ocean”, „zioła-rośliny”.

Woski zapachowe Woodwick Candle

Woski zapachowe stanowią w naszym sklepie najbogatszy asortyment marki Woodwick Candle. Ze względu na ich małe rozmiary i bardzo niską cenę (poniżej 10 zł!) stanowią idealny sposób na zapoznanie się z wybranymi zapachami Woodwick Candle. Będą również miłym upominkiem dla bliskiej nam osoby. W sklepie Cocolando oferujemy prawie 60 zapachów Woodwick Candle zaklętych w formie wosków zapachowych. Najchętniej wybierane zapachy wosków Woodwick Candle, to: otulający zapach ciepłej bawełny i kwiatów - „Warm Wool”, zapach białej herbaty z nutą jaśminu - „White Tea & Jasmine”, aromat dojrzałych jeżyn i cynamonu – „Spiced Blackberry”. Zaraz poza podium znalazły się woski Woodwick Candle – „Solar Ylang” o zapachu świeżej bergamotki w słodkim, białym bukiecie jaśminu, tuberozy i ylang-ylang oraz zapach soczystych cytrusów i szampańskich winogron zaklętych w wosku Woodwick Candle „Seaside Mimosa”.