Tymczasowo wyłączamy darmowe zwroty dla zamówień złożonych od dnia 03.02.2021 od godz. 18:00. Przepraszamy

Kwiatowe

Filtruj Pokazuje wszystko 10 wyników
Producent
Zapachy
Zakres ceny
Filtruj

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

Aromakologia – nauka o wpływie zapachu na nasz umysł

Zapach od zawsze ciekawił człowieka. Jest jednym z naszych głównych zmysłów, dzięki którym możemy badać i poznawać otaczający nas świat. Dopiero od niedawna, dzięki aromakologii, możemy być pewni, że zapach wpływa również na nasz umysł i ciało. Według Encyklopedii PWN „nauka ta obejmuje badania mechanizmów rozpoznawania zapachów i przekazywania informacji do mózgu, gdzie są one odczytywane i przetwarzane na sygnały wpływające na zachowania i stany emocjonalne — uczucia odprężenia, szczęścia, radości, przygnębienia, euforii czy depresji.”

Świece zapachowe na wiosnę i lato

Jedną z grup zapachowych, która wpływa najbardziej na nasz nastrój są zapachy kwiatowe. Producenci często, więc, wykorzystują te odświeżające nuty zapachowe, by dostarczać nam świece kwiatowe o zróżnicowanych barwach i aromatach setek rodzajów kwiatów. Świece kwiatowe nieodłącznie kojarzą nam się z wiosną, kiedy to kwitną lilaki, hiacynty i drzewa owocowe, czy całym latem, kiedy to dobrodziejstwo kwiatów jest ogromne. Świece kwiatowe to esencja kwitnących ogrodów. Od delikatnych, lekkich zapachów po bujne bukiety – świece kwiatowe są pełne radości życia, energii, koloru i soczystych nut zapachowych. Wprawiają nas w dobry nastrój, energetyzują, sprawiają, że czujemy się pewniejsi siebie. Świece kwiatowe będą idealnym rozwiązaniem w czasie romantycznego wieczoru – co sprawdzi się wtedy lepiej niż zapach bukietu czerwonych róż unoszący się po pomieszczeniu? Świece kwiatowe są często wykorzystywane przez właścicieli sklepów odzieżowych czy kwiaciarni. Zachęcają one do zakupów, sprawiają, że czujemy się lekko, patrzymy na siebie i innych przychylniejszym okiem, jesteśmy odważniejsi i bardziej stanowczy w podejmowaniu decyzji. Aromatyzują przestrzeń swoją piękną wonią. Po świece kwiatowe możemy sięgać w biurach. Tam również sprawdzi się ich wpływ na nasz umysł, odwagę, nastrój i gotowość do wykonywania powierzonych nam zadań. Świece kwiatowe mają również niepodważalny atut, jakim jest możliwość neutralizacji nieprzyjemnych zapachów. Dlatego też, prócz sklepów, kuchni czy biur idealnie sprawdzą się w łazienkach i przedpokojach. Świece kwiatowe odświeżą każdą przestrzeń i nadadzą jej świeży aromat.

Podgrupy świec kwiatowych

W rodzinie zapachów kwiatowych znajdziemy mieszanki zapachów kwiatowo-owocowych, białe kwiaty, świeże kwiaty, zapachy różane i akordy piżmowe. W zapachach kwiatowych góruje róża, lawenda, jaśmin, magnolia, hibiskus, gardenia, frezja, irys, bergamotka, tulipany, kwiaty wiśni. Producenci często łączą poszczególne nuty zapachowe kwiatowe, by stworzyć unikalne świece kwiatowe.