Tymczasowo wyłączamy darmowe zwroty dla zamówień złożonych od dnia 03.02.2021 od godz. 18:00. Przepraszamy

Owocowe

Filtruj Pokazuje 1 - 16 z 20 wyników
Producent
Zapachy
Zakres ceny
Filtruj

Wyświetlanie 1–16 z 20 wyników

Wiosenne i letnie nuty zapachowe

Świece owocowe stanowią bogatą i często wybieraną przez naszych Klientów grupę świec i wosków zapachowych. Najczęściej sięgamy po nie wiosną i latem, kiedy aura na zewnątrz staje się bardziej przyjazna i ciepła. Świece owocowe przywodzą nam na myśl upalne wakacje, podróże w tropikalne rejony świata lub owocowego drinka wypijanego na nadmorskiej plaży. Świece owocowe są optymistyczne, radosne, energetyzują, orzeźwiają i wprawiające w dobry nastrój. Świece owocowe można podzielić na następujące podgrupy: zapachy tropikalne, jagodowe i cytrusowe.

Wpływ świec zapachowych na nastrój

Świece są tradycją w wielu kulturach, ostoją w wielu domach, a nawet luksusem, którym można się cieszyć w gronie najbliższych. Wpływają one na nasz nastrój i to, jak postrzegamy przestrzeń wokół nas. Udowodniono naukowo, że świece zapachowe mogą odgrywać istotną rolę w fizjologicznych skutkach stresu, zdolności do pracy i ogólnym stanie zdrowia psychicznego. Świece zapachowe mogą zmniejszać nasz niepokój, mobilizować do działania, czy wręcz przeciwnie, uspakajać nasze nerwy. Uspokajający wpływ świec opiera się na tym, jak mózg przetwarza zapachy. Świece owocowe stymulują nasz układ limbiczny, czyli tę część mózgu, w której znajduje się nasza pamięć i emocje. Zapach wpływa na wytwarzanie hormonów szczęścia, takich jak serotonina i dopamina, dlatego też ma on związek z naszymi wspomnieniami i emocjami. Każdy z nas zna sytuację, gdy przypomnieliśmy sobie szczęśliwy moment w naszym życiu jedynie na podstawie znajomego nam zapachu. Jednak niektóre zapachy wyzwalają te same hormony u wielu różnych ludzi, co czyni je przydatnymi w leczeniu różnych zaburzeń psychicznych, fizjologicznych lub tymczasowej poprawie nastroju.

Energetyzujące działanie świec owocowych

Takie właściwości posiadają świece owocowe. Świece owocowe sprzyjają poczuciu radości i odprężenia, poprawiają nastrój i poziom energii. Świeczka z nutami kwiatów pomarańczy czy mieszanką słodkich cytrusów szybko postawi nas na nogi nawet po najtrudniejszej nocy. Świece owocowe wpływają na nasze skupienie i poprawiają pamięć. Po świece owocowe powinniśmy sięgać w czasie okresów wytężonej nauki w szkole, przed ważnymi egzaminami czy przygotowując się do istotnej prezentacji w pracy. Wykonywanie powierzonych nam zadań będzie efektywniejsze, gdy w biurze znajdą się świece owocowe. Wybierając świece owocowe do naszych pomieszczeń powinniśmy mieć świadomość ich działania na nasz organizm. Idealnie sprawdzą się w salonie czy łazience, gdzie będą dodatkowo odświeżać pomieszczenie i neutralizować przykre zapachy. Nieco gorszym miejscem na świece owocowe jest sypialnia. Powinniśmy sięgać w niej raczej o zapachy łagodzące nasz nastrój, uspokajające i wyciszające, jak nuty lawendy czy melisy.

Podgrupy świec owocowych

Jak już wcześniej wspominaliśmy, świece owocowe można podzielić na trzy podgrupy: zapachy tropikalne, jagodowe i cytrusowe. W zapachach tropikalnych przeważającą częścią nut zapachowych będą aromaty kokosa, ananasa, melona, mango, gujawy, papai, figi, kiwi, liczi czy banana. W zapachach letnich – jabłka, gruszki, arbuza. W zapachach jagodowych – jagód, borówki, malin, truskawek, jeżyn, poziomek, zaś w zapachach cytrusowych: cytryna, pomelo, pomarańcza, limonka, mandarynka czy grapefruit.