Zasady palenia świec

Stosowanie kilku poniższych zasad pozwoli osiągnąć maksymalny czas uwalniania zapachu świecy oraz jej poprawne wypalanie.

 1. Długość knota.

Przed każdym zapaleniem świecy należy przyciąć knot do ok 3mm długości. Pozwoli to zapobiec kopceniu świecy, a płomień będzie stabilny i równomierny.

 1. Czas palenia.

Zbyt krótkie palenie świecy może doprowadzić do powstania tzw. tunelu i nierównego wypalania się świecy. Powinna się ona palić jednorazowo tak długo, aż wosk roztopi się do brzegów szkła, czyli 2-3 godziny.

 1. Stosowanie akcesoriów.

Nakładki na świece pomagają płomieniowi szybciej rozgrzać wosk, dzięki czemu szybciej roztapia się na całej powerzchni świecy. Należy jednak pamiętać, że nakładki stosujemy tylko na świece jednoknotowe. Nie należy używać ich do świec dwuknotowych!

 1. Ogólne zasady bezpieczeństwa.
  • Nie wolno zostawiać palącej się świecy bez nadzoru!
  • Nie wolno ustawiać zapalonej świecy w przeciągu!
  • Zapaloną świecę należy ustawiać poza zasięgiem małych dzieci i zwierząt!
  • Nie wolno ustawiać palącej się świecy w pobliżu materiałów łatwopalnych!
  • Nie wolno chodzić z zapaloną świecą w dłoniach!
  • Świece należy stawiać na podstawkach odpornych na działanie ognia i rozgrzanego wosku.
  • Jeśli zapalamy kilka świec na raz, należy je ustawić w bezpiecznej odległości od siebie – co najmniej 10cm, żeby nie nagrzewały się wzajemnie.
  • Nie należy wypalać świecy do samego końca. Uważa się, że 1,5cm wosku od dna słoja to bezpieczna ilość. Poniżej tej wartości świeca może się zbyt mocno nagrzać i pozostawić ślady na niezabezpieczonej powierzchni (np. drewnianej) lub nawet pęknąć. Wosk, który zostanie w słoju można wykorzystać w kominku zapachowym.

 


 

Świece sojowe domkove.pl

Są to świece z wosku 100% SOJOWEGO. W związku z czym wypalają się od 30 do 50% dłużej niż w przypadku świec parafinowych i to jest ich cecha, a nie wada. Tym samym wosk roztapia się do ścianek słoja w średnio 2,5h – dłużej niż w przypadku parafinowych. Zatem jednorazowo należy palić taką świecę minimum 2,5h, aby równo się wypalała.

Powiadom, gdy produkt będzie dostępny Poinformujemy Cię, kiedy produkt pojawi się w magazynie. Po prostu zostaw swój prawidłowy adres e-mail poniżej.
Email Ilość Nie udostępnimy Twojego adresu nikomu innemu.