Tymczasowo wyłączamy darmowe zwroty dla zamówień złożonych od dnia 03.02.2021 od godz. 18:00. Przepraszamy

Zasady palenia świec

Stosowanie kilku poniższych zasad pozwoli osiągnąć maksymalny czas uwalniania zapachu świecy oraz jej poprawne wypalanie.

Przed każdym zapaleniem świecy należy przyciąć knot do ok 3mm długości. Pozwoli to zapobiec kopceniu świecy, a płomień będzie stabilny i równomierny.

Zbyt krótkie palenie świecy może doprowadzić do powstania tzw. tunelu i nierównego wypalania się świecy. Powinna się ona palić jednorazowo tak długo, aż wosk roztopi się do brzegów szkła, czyli 2-3 godziny.

Nakładki na świece pomagają płomieniowi szybciej rozgrzać wosk, dzięki czemu szybciej roztapia się na całej powerzchni świecy. Należy jednak pamiętać, że nakładki stosujemy tylko na świece jednoknotowe. Nie należy używać ich do świec dwuknotowych!


Świece sojowe domkove.pl

Są to świece z wosku 100% SOJOWEGO. W związku z czym wypalają się od 30 do 50% dłużej niż w przypadku świec parafinowych i to jest ich cecha, a nie wada. Tym samym wosk roztapia się do ścianek słoja w średnio 2,5h – dłużej niż w przypadku parafinowych. Zatem jednorazowo należy palić taką świecę minimum 2,5h, aby równo się wypalała.